dnes je: nedeľa 18.marec 2018

narodili sa:

opustili nás:

stalo sa:

2002
Slovensko podpísalo dohodu o predaji 49% akcií SPP

2000
Martina Moravcová získala zlato na MS v krátkom bazéne na 100m osobné polohové preteky v európskom rekorde

1872
Do prevádzky bola spustená Košicko-bohumínska železnica.

1848
Uhorský snem prijal zákon o zrušení poddanstva.

1713
Popravili zbojníka Juraja Jánošíka

športové výsledky-prehľady 2017
Kaštieľ v Topoľčiankach

Kaštieľ v Topoľčiankach

Len jediný slovenský kaštieľ sa môže pochváliť, že si ho za svoje sídlo vybral prezident štátu. Po vzniku Česko-Slovenska sa kaštieľ v Topoľčiankách stal letným sídlom československých prezidentov (1923 - 1953).
Rusíni

Rusíni

O Rusínoch, v žargóne Rusnakoch, sa trochu nelichotivo hovorí, že majú rozumu iba doobedu. Nie je jasné, ako táto charakteristika vznikla.
Kaštieľ v Humennom

Kaštieľ v Humennom

Aj východné regióny Slovenska sa môžu pochváliť unikátnymi kúskami architektonického umenia našich predkov. Najvýchodnejší región Slovenska Zemplín nie je výnimkou. A jeden taký impozantný kúsok nájdete priamo v Humennom.

Hrad Jasenov

Hrad Jasenov

Zrúcaniny hradu Jasenov, je možné zhliadnuť na jednom z kopcov Humenských vrchov priamo nad centrom Zemplína mestom Humenné. Primárnou úlohou hradu mala byť ochrana obchodnej cesty Via Magna.
Viniansky hrad

Viniansky hrad

Ku panoráme krajiny okolo Zemplínskej Šíravy v katastri obce Vinné patrí aj spoza stromov vytŕčajúca zrúcanina hradu stojaceho na sopečnej kryhe južného výbežku Vihorlatských vrchov. Ide o gotický hrad pomenovaný podľa spomenutej obce Vinné.
Peter Bondra

Peter Bondra

Peter Bondra bol vynikajúci slovenský hokejový útočník. Na majstrovstvách sveta 2002 bol asistentom kapitána slovenskej hokejovej reprezentácie a strelcom rozhodujúceho gólu vo finále šampionátu.
región Zemplín

región Zemplín

Región Zemplín, ktorý dostal meno podľa Zemplínskeho hradu, je najvýchodnejším regiónom Slovenska. Z troch strán sú hranice regiónu aj štátnou hranicou Slovenskej republiky s jej susedmi. Na severe je to hranica s Poľskom, na východe s Ukrajinou a na juhu s Maďarskom. Zemplín ponúka neporušenú prírodu, samoty s ďalekým výhľadom aj rázovité dediny v oblasti Východných Karpát.
Havrania cesta

Havrania cesta

Dlhometrážny film Havrania cesta spoločne s filmami Slnko v sieti a Boxer a smrť tvorí začiatok obrodnej vlny slovenského filmu zo začiatku 60.rokov 20.storočia.