dnes je: streda 20.marec 2019
Hrad Devín

Hrad Devín

Obec Devín, ako aj samotný hradný areál, sú v priebehu roka bohato navštevovaným miestom. Navštevujú ich nielen bežní občania, ale aj „korunované hlavy”, či hlavy štátov. V roku 2008 na Devín zavítala britská kráľovná Alžbeta.
Milan Lasica

Milan Lasica

Milan Lasica bol neodmysliteľnou hereckou a umeleckou dvojičkou Júliusa Satinského. Dvojica L+S sa stala neodmysliteľnou súčasťou umeleckého priestoru na niekoľko desaťročí a to aj napriek niekoľkoročnému normalizačnému zákazu účinkovať
Bratislavský hrad

Bratislavský hrad

Bratislava si s Košicami môže podať ruku v jednej veci. Tak ako v Košice, tak aj Bratislava si do loga mesta dali jednu zo svojich najznámejších dominát.
Ladislav Ťažký

Ladislav Ťažký

Ak by Ladislav Ťažký nezomrel, tak by Slovensko možno malo svojho nositeľa Nobelovej ceny za literatúru.
Juraj Herz

Juraj Herz

Juraja Herza môžu ľudia poznať z celého radu komediálnych filmových úloh, a preto by ho neznalí mohli škatulkovať iba za herca. No to by bola prílišné zúženie Juraj Herz bol aj výborný filmový režisér a scenárista, vo všeobecnosti kráľ hororov.
Primaciálny palác

Primaciálny palác

Primaciálny palác je jedna z najkrajších turistických pamiatok dnešnej Bratislavy. Táto budova postavená v klasicistickom štýle je jedným z miest na Slovensku, kde sa podpísaním mieru skončila jedna z vojen.
Bratislava

Bratislava

Bratislava je hlavné mesto Slovenska s excentrickou polohou ležiace na jeho juhozápadnej hranici. Dlhý úsek katastrálneho územia mesta je súčasne aj štátnou hranicou. Tento fakt je raritou medzi európskymi metropolami.
Kto zabil Otýliu Vranskú?

Kto zabil Otýliu Vranskú?

Železničná stanica v Bratislave, 2.september 1933. Zriadenec čs.štátnych dráh prechádzal jednotlivé vozne odstavenej vlakovej súpravy. Približne o 9:15 našiel v jednom z kupé kufor.