dnes je: utorok 23.október 2018
Neberte nám princeznú

Neberte nám princeznú

Hudobný film Neberte nám princeznú dnes kľudne môžeme zaradiť do zlatého fondu slovenskej kinematografie. No hlavne vdaka hudobnej a speváckej zložke. Herecká stránka vo filme ustupuje do pozadia .
Vrtuľníky Jána Bahýľa

Vrtuľníky Jána Bahýľa

V marci 1922 vyšiel v časopise Letectví pod názvom „Letadla šroubová“ obsiahly článok, ktorý obsahoval veľmi stručnú zmienku, že na Slovensku sa vývojom vrtuľníkov zaoberal istý Ján Bahýľ.
Hrad Hrušov

Hrad Hrušov

Zbytky hradu Hrušov sa nachádzajú na nevysokom kopci (480m n. m.) kremencovitého hrebeňa severne od Topoľčianok.
Jozef Kroner

Jozef Kroner

Jozef Kroner bol skvelý filmový a divadelný herec. Sváko Ragan, Martin Pichanda, či zbojník Pacho v jeho prevedení sú nezabudnuteľné a aj po rokoch dokážu osloviť diváka.
Ján Starší

Ján Starší

Pri hokejových osobnostiach pochádzajucich zo Slovenska nesmieme opomenúť úspešného hráča, trénera, funkcionára a pedagóga Jána Staršieho.
Tatry - TANAP

Tatry - TANAP

Vysokohorské pohorie Tatry sú na Slovensku z pohľadu turistiky najpríťažlivejšou oblasťou Slovenska.
Košický zlatý poklad

Košický zlatý poklad

24.augusta 1935 sa pri stavebných prácach v budove č.68 na Hlavnej ulici v Košiciach našiel najväčší hromadný nález zlatých mincí v európskom aj celosvetovom meradle.
región Kysuce

región Kysuce

Región Kysuce dostal pomenovanie podľa rieky, ktorá ním prechádza. Alebo to bolo naopak? Dnes to už nik nevyrieši. Každopádne rieka Kysuca zohrala v živote miestnych obyvateľov dôležitú úlohu. Inšpirovala ich a pomohla im vytvoriť pozitívny vzťah ku rodnému kraju.