dnes je: utorok 17.október 2017

narodili sa:

1974 - Ján Krošlák
1940 - Juraj Stern
1933 - Ján Starší
1777 - Ján Kristián Engel

opustili nás:

2014 - Vladimír Hrivnák
1837 - Ján Nepomuk Hummel

stalo sa:

2015
Na návštevu Slovenska pricestoval generálny tajomník OSN Pan Ki-mun.

1988
Pri zostupe z Mount Everestu tzv. zahynuli štyria slovenskí horolezci: Jozef Just, Dušan Becík, Peter Božík a Jaroslav Jaško.

1958
Legislatívne riešenie tzv. rómskej otázky dostalo podobu prijatia zákona o trvalom usídlení kočujúcich osôb.

1918
T.G.Masaryk odovzdal vo Washingtone americkej vláde tzv. Washingtonskú deklaráciu, ktorá vyhlasovala samostatnosť Česko-Slovenska


Medzinárodný deň pre odstránenie chudoby

Richard Petruška

Richard Petruška

Pri súčasnej úrovni slovenského mužského basketbalu bude pre mnohých ľudí prekvapujúcou informáciou, že Slovensko má víťaza americkej mužskej profesionálnej basketbalovej ligy. Dokonca ako jedného z prvých Európanov. Jeho meno je Richard Petruška.
Peter Šťastný

Peter Šťastný

Peter Šťastný je bývalý vynikajúci hokejista – útočník, hokejová legenda. Je jeden z bratskej trojice Šťastných: Marián, Peter, Anton, s ktorými vytvoril v 70.rokoch 20.storočia známy hokejový útok.
Prvý titul majstra sveta 2015 v cyklistike pre Petra Sagana

Prvý titul majstra sveta 2015 v cyklistike pre Petra Sagana

V nedeľu 27.septembra 2015 v americkom Richmonde pretekmi jednotlivcov elite vrcholili majstrovstvá sveta v cyklistike na ceste.
Opálové bane pod Dubníkom

Opálové bane pod Dubníkom

Pomerne známym miestom východného Slovenska je televízny vysielač Dubník nachádzajúci sa na rovnomennom kopci vysokom 874,2 mnm. ležiacom v Slánskych vrchoch.
Povstalecká história

Povstalecká história

Výborne natočená deformovaná história Slovenského národného povstania. Niet divu. Spoluautorom scenára je hlavný historik Komunistickej strany Československa Viliam Plevza.
Anton Frolo

Anton Frolo

Anton Frolo bol najúspešnejším slovenským predstaviteľom hádzanej na Slovensku. Bol majstrom sveta a niekoľkonásobným medailistom zo svetového šampionátu.
Chronológia Slovenského národného povstania

Chronológia Slovenského národného povstania

Toto je chronológia udalostí Slovenského národného povstania. Udalosti, ľudia, bojové operácie.
Slováci v rámci východného čs. odboja

Slováci v rámci východného čs. odboja

Vojenské jednotky slovenského štátu sa nacistickej invázie voči Sovietskemu zväzu zúčastňovali fakticky od jej začiatku. V prvej fáze, keď Wehrmacht postupoval, bola morálka slovenských vojakov na pomerne vysokej úrovni, čo vyústilo do celkovo úspešného pôsobenia.