Richard Lintner - WebSlovensko.sk
dnes je: utorok 23.október 2018 - kalendarium

Richard Lintner

Richard Lintner (*15.11.1977, Trenčín - ) - hokejista, obranca, slovenský bývalý reprezentant.

Richard Lintner je majster sveta z roku 2002. V semifinále proti Švédsku premenil rozhodujúci nájazd. Okrem zlata má aj bronzovú medailu z majstrovstiev sveta 2003. Hral aj na majstrovstách sveta 2001.

Okrem toho Lintner reprezentoval aj na zimnej olympiáde 2002 v Salt Lake City a na Svetovom pohári 2004

Okrem Dukly Trenčín hrával Richard Lintner aj v NHL za Nashville Predators, New York Rangers, Pittsburgh Penguins. Vyskúšal si aj najvyššie súťaže vo Švédsku (MODO Hockey, Djurgaarden, Skelleftea, Färjestad), Švajčiarsku (Fribourg-Gottéron) i ruskú KHL (Dinamo Minsk).

Richard Lintner hráčsku kariéru ukončil vo februári 2015. V posledných rokoch pred definitívnym koncom spolupracoval so Slovenskou televíziou ako spolukomentátor hokejových zápasov. V roku 2015 spolu s ďalšími dnes už bývalými úspešnými hokejistami vytvoril tím, ktorý deklaroval snahu o zmenu smerovania slovenského hokeja. V máji 2015 oficiálne ohlásil kandidatúru na predsedu Slovenského zväzu ľadového hokeja. Kandidatúra bola neúspešná a Richard Lintner sa nakoniec stal riaditeľom spoločnosti Pro Hokej, ktorá má na starosti slovenskú hokejovú ligu.